НОВ ПРЕКАР – Откриено е како ја викаат малата принцеза Шарлот на училиште поради нејзиниот карактер

0

Британските медиуми се воодушевени од прекарот што ќерката на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го добила на училиште.

Таа веќе се докажа како „мала шефица“ во своето семејство и продолжена рака на нејзината мајка кога станува збор за одржување на нејзините браќа во ред на јавни настани, но прекарот на принцезата Шарлот, кој и е даден во детското училиште Вилкокс во Кенсингтон , е сензација затоа што открива дека ги чува во ред и браќата и сестрите како и целото нејзино одделение. Британските медиуми со задоволство откриваат дека сите на училиште ја знаат како „принцеза воин“. Го добила во прво одделение и е хит.

Кралската инсајдерска Кејти Никол предвидува за Mirror дека прекарот би можел долго да се држи до седумгодишната Шарлот бидејќи ја одразува нејзината борбена личност. „Таа е голем авантурист, и е прилично позната по својата силна личност“, рече Никол.

А сепак, прекарот „принцеза воин“ по моделот на Ксена од истоимената серија не е единствениот прекар на Шарлот. Нејзината мајка, Кетрин , принцезата од Велс, накратко ја нарекува Лоти. Тоа случајно го открила при нејзината неодамнешна посета на Северна Ирска, кога Кејт во разговор за деца со сонародници рекла дека станува збор за деца на „иста возраст како Лоти“.

Нејзиниот татко, принцот Вилијам , ѝ го дал прекарот „Mignonette“, што на француски значи мала и нежна, но малата очигледно го надраснала тоа. Ако им се верува на извештаите за нејзините авантуристички подвизи кога не е на училиште и не мора долго да стои во место на официјални настани, прекарот воин принцеза и одговара.