ОВЕНOT ќе биде нервозен, БЛИЗНАЦИТЕ ќе бидат изманипулирани, а ДЕВИЦАТА ќе биде принудена да го покаже своето вистинско лице – ХОРОСКОПОТ за понеделник е тука!

Дознајте што ви зготвија ѕвездите денес

Прочитајте што ве советуваат ѕвездите  за денес 09.10.2023  во врска со работата, љубовта и здравјето.

Овен

Бизнис:  Повеќето Овни денес знаат да бидат прилично нервозни, а воопшто да не се погодни за какви било деловни зделки.

Љубов:  Обидете се да го контролирате напливот на адреналин и избегнувајте да донесувате непромислени одлуки за кои подоцна може да зажалите. Биди стрплив.

Здравје:  Можна главоболка.

Бик

Работа : Не можете да влијаете на никого да се промени, затоа откажете се на време. Работете на завршување на претходно започнатите обврски и договори, со цел да се избегнат поголеми компликации.

Љубов:  Денес не е препорачливо да се водат разговори за некои минати теми, освен нервоза нема да имате никаква корист.

Здравје:  Променливо расположение.

Близнаци

Работа:  Обидете се тоа што треба да го направите навреме, одговорно и професионално.

Љубов:  Не обрнувајте внимание на озборувања и никогаш не дозволувајте трета страна да се меша во вашето сегашно партнерство.

Здравје:  Можни проблеми со циркулацијата.

Рак

Работа:  Раковите од самиот старт ги очекуваат многу обврски, но и многу напнатост во комуникацијата со колегите. Направете се што е во ваша моќ за да не трпи работата.

Љубов:  Освен можноста за уживање во флерт и нови познанства, на љубовно поле нема навестувања за поконкретни промени.

Здравје:  Движете се повеќе. 

Лав

Работа:  Многу брзо се регенерирате, така што денес не треба да има сериозни пречки на вашето професионално поле.

Љубов:  Добра можност е јасно да ги пренесете вашите намери на саканата личност. Набљудувајте ги сите реакции и однесување пред да донесете каков било заклучок или одлука.

Здравје:  Сосема солидно.

Девица

Работа:  Бидете потрпеливи, многу брзо некои ситуации треба да се претворат во поконкретни акции и планови. Дотогаш вклучете се во тековните активности и не форсирајте ништо.

Љубов:  Покажете го вашето вистинско јас и емоциите на личноста за која се грижите, создадете добра атмосфера и започнете позитивни настани.

Здравје:  Многу добро.

Вага

Работа:  За Вагите се прогнозира уште еден многу добар работен ден, особено можете да се докажете на полето на комуникацијата, каде што би можеле да постигнете многу поволни договори суштински за идниот деловен период.

Љубов:  Многу е можно да ве очекува многу интересно и интригантно ново познанство. Бидете подготвени да го прифатите предизвикот на љубовта.

Здравје:  Многу добро.

Шкорпија

Работа : Почетокот на неделата можеби нема да изгледа како што сте планирале, но постои пат до позитивно решение кое ќе ви даде дополнителна мотивација.

Љубов:  Состојбата во вашиот љубовен живот, без разлика колку сте задоволни или не, на крајот од овој ден најверојатно нема значително да се разликува од почетокот.

Здравје:  Чувствителност на урогениталниот тракт.

Стрелец

Работа:  Неколку пати проверувајте ги информациите од соработниците, тие би можеле да бидат целосно несигурни, што може да ви ги отежни деловните активности.

Љубов:  Денес ќе бидете без иницијатива да промените нешто на емотивно поле.

Здравје:  Работете на зајакнување на имунитетот.

Јарец

Работа:  Можеби се што сте замислиле денес нема да биде на очекуваното ниво, бидејќи нема да зависи само од вас. Бидете трпеливи, обидете се да се прилагодите на моменталните околности.

Љубов:  Не е поволен момент да наведете некои работи од минатото, колку и да ве оптоваруваат во моментот.

Здравје:  Можна несоница.

Водолија

Работа:  Ве очекува добра соработка и помош од соработниците, а особено се нагласени странските работни места.

Љубов:  Искушенијата демнат веќе некое време, прашање е само дали сте подготвени да се соочите со предизвиците кои тие ги носат.

Здравје:  Можна е малку послаба циркулација.

Риба

Работа:  Мора да бидете во чекор со промените кои се неизбежни, но можеби малку пребрзи за вашиот вообичаен работен ритам.

Љубов:  Можете да воспоставите уште подобра комуникација со саканата личност, затоа потрудете се. Време е да почнеме заедно да правиме планови.

Здравје:  Одлично.