„ОТИДОВ ДА ВГРАДАМ СИЛИКОНИ, СЕ РАЗБУДИВ НЕПОКРЕТНА! Ѕвезда на Гранд едвај извлекла жива глава – ја шиеле на живо

0

Поминала низ пекол поради пластична операција!

Мирна Кошанин својата музичка кариера ја започна во Швајцарија, а нашата публика ја запозна кога се појави на музичкиот натпревар „ Ѕвезде Гранда “ во 2009 година.

Мирна сега проговори за проблемите кои ги имала со имплантите и откри каква била нејзината борба.

 Естетската хирургија е дизајнирана да поправи нешто во случај нешто да не е во ред. Отидов под нож затоа што го доев своето дете година и пол. Ги оставив родителите на ВМА, имав 21 година. Телото почна да ми ги отфрла имплантите, кога раскинав со дечко ми од Швајцарија отидов на клиника, нема да именувам која, отидов на лекар, но тој не беше таму и не можеше да ме прими па бев прегледана од лекар кој важеше за еден од најдобрите во таа клиника.Платив за реконструкција на имплантите и останав во болница, се разбудив целосно неподвижен, не можев да мрдам ни со малиот прст. Со часови молам за вода, никој не ме слушна. На крајот, човекот кој беше со мене во шок собата опериран и тој ми донесе вода. Следно што се сеќавам е дека сестрите ме пресоблекуваа и една од нив само рече: „Јаоој“. Во тој момент не разбрав за што се работи, утредента кога си дојдов при себе видов дека нешто не е во ред – изјави пејачката на паузата и продолжи:

 Докторот ги извади „тројките“ и ги вгради „петките“ под мускулот. Кога се заврши, го прашав докторот кој подоцна ми го спаси животот што е проблемот, тој ми објасни дека откако ќе се вгради имплантите, секој следен пат мора да се прави на истото место бидејќи имплантот има мембрана околу себе и таа сраснува кога ќе го извадите, ткивото останува, треба да го вратите на истото место. Не можеш да влезеш под мускулот затоа што кожата не може да се вклопи, а тој го туркаше најголемиот имплант за да го собере, но тој не се вклопуваше. Тетка ми тогаш ме извади од клиниката, а тие ми ветија дека ќе ми пклонат нова операција – рече таа и додаде:

– Кај тетка ми ми се слоши, ме однесоа со итна, татко ми ме држеше во свиткана положба, едвај извлеков жива глава, добив таква инфекција, никој не сакаше да ги тргне конците затоа што не сакаше да поправа нешто што не го направил. Почнаа да ми откажуваат рацете и нозете. После 3 месеци ме однесоа во Белград да ги вадам конците, три месеци носев дренови, нон стоп ми течеше . Татко ми и брат ми беа со мене, ми ги извадија конците, сретнав доктор кој не ја коментираше сопствената работа. После тоа отидовме кај сестра ми во Дорќол да пиеме кафе, татко ми вели: „Што е тоа?“. Раните ми се „отворија“ и двете, почна да тече крв, набрзина ме вратија назад – изјавила пејачката.

 Жива ме шиеја, се дерев како магаре, ме слушна цела болница. После тоа имав уште 4 операции. Отидов во Сараево да видам доктор кој е претседател на сите пластични хирурзи во Европа, ако добро разбрав ми рече дека знае низ што сум поминала, но и да собере 5 типа хирурзи нема да може да ми го реши проблемот. Замислете какво чувство имав тогаш, таа агонија траеше со години, додека не пукна тој имплант, таа агонија траеше со години додека не ме оперираше д-р Билјана Ќертиќ, која ме спаси. Кога се разбудив, таа ме поздрави со кифлички и насмевка. Поради тоа се повлеков од етрадата, толку грди коментари беа напишани: „Ова ли е девојката од силикон?“, „Оваа ли е таа што се оперира секој ден“,… Агонијата траеше од 2011 до 2018 година – заклучи таа.