Откриена најголемата опсесија на Мбапе: “Секој ден ме прашуваше за Роналдо и Реал Мадрид”

Додека Роналдо на 37 години замина во Саудиска Арабија, Мбапе се уште има големи работи пред него

Светскиот шампион Килијан Мбапе никогаш не се сомневал кој е неговиот идол.

Секако, станува збор за Кристијано Роналдо, 24-годишниот Французин е занесен по Португалецот, а тоа го потврди и неговиот поранешен соиграч Хесе Родригез.

Во интервју за AS, Хесе раскажа како бил играч на ПСЖ и Реал: „Во ПСЖ, Мбапе секогаш ме прашуваше за Реал Мадрид и Кристијано Роналдо. Секој ден разговаравме за тоа како е да се игра со Роналдо. Тој секогаш беше негов идол, тој секогаш зборуваше за него“.

Мбапе ја брка својата прва Лига на шампиони!?

Додека Роналдо на 37 години замина во Саудиска Арабија, Мбапе се уште има големи работи пред него.

Иако го загуби финалето на Светското првенство пред неколку недели, тој ја посакува својата прва Лига на шампиони веќе оваа сезона, но вчера ПСЖ загуби на домашен терен од Баерн од Минхен со 0 : 1 и шансите за тоа се сега значајно намалени.

И покрај тоа што потпиша за ПСЖ, Мбапе сонува за Реал Мадрид, клубот во кој неговиот идол Роналдо направи најголеми работи.