ПЕТАР ГРАШО ГРИЗНА ФАН ЗА НОГА! На мрежите се појави клип од концертот и ги запрепасти сите – „ШТО Е ОВА?!“

Потегот на пејачот изненади многумина, а погледнете како тоа го направи Петар Грашо додека девојката стоеше до него на сцената.

Пејачот Петар Грашо, кој неодамна се појави со сопругата Хана Хуљиќ на доделувањето на музичките награди (MAC) во Белград, на концерт гризна обожавателка за нога, а видеото се појави на социјалните мрежи и се прошири како молња.

Многумина се изненадени од ваквиот потег на хрватскиот пејач, а на видеото се гледа дека обожавателот стои на бината покрај Грашо, и приоѓа и ја гризе за ногата, а и тој се смешка. Видеото стана вирално и ги изненади фановите на пејачката, а не е познато зошто Петар Грашо дошол на оваа „идеја“, дали поради желбата на обожавателката или нешто друго.

„Што е ова?“, „Што направи? А зошто?“, прашуваат корисниците на социјалните мрежи.