ПЕЈЏ СПИРАНАЦ СЕ ФОТОГРАФИРАШЕ ГОЛА ВО КАДА “ПОКРИЕНА” СО ТОПКИ ЗА ГОЛФ – НАЈУБАВАТА ЖЕНА ВО СВЕТОТ ГО ЗАПАЛИ ИНТЕРНЕТОТ (ФОТО/ВИДЕО)

Спиранац беше заштитно лице на промотивната кампања на LA Golf, по повод објавувањето на новата серија топки.

Пејџ Спиранац , веројатно најпознатата голферка во светот, редовно ги радува своите милиони следбеници на социјалните мрежи со фотографии и видеа во провокативни изданија. Атрактивната Американка со хрватски корени сега отиде чекор понатаму, фотографирајќи се целосно гола во када полна со топчиња за голф.

Spiranac е избрана од LA Golf за заштитно лице на промотивната кампања посветена на најновата серија на топчиња за голф произведени од споменатата компанија. Покрај промоцијата, калифорниската компанија сакаше да му оддаде почит и на легендарниот австралиски голфер Јан Стивенсон , кој направи слична фотографија во осумдесеттите години на минатиот век и предизвика бурни реакции кај своите обожаватели.

Пејџ освен што се фотографирала, на социјалните мрежи е објавено и видео „зад сцената“ на кое се гледа како се одвивала ситуацијата на сетот, а 30-годишната голферка е секако во главната улога. Бројни европски медиуми и голфската заедница сметаат дека ова може да биде една од најголемите промоции за голф во последно време.

„Фотографот е среќен човек“, „Ова е најдоброто нешто досега“, „Леле, ти си неверојатена“, „Никогаш не сакав толку да играм голф како сега“, „Неверојатно, твојот најдобар пост досега“, беа само дел од коментарите на воодушевените фанови на Инстаграм и Твитер.

Спиранац е родена во Вит Риџ, во американската сојузна држава Колорадо, а нејзиниот дедо од татко ѝ се преселил од Хрватска во САД на млада возраст.