Пике се кара со новинари: Како може да ја поддржете Шакира!?

Откако Шакира објави песна во која алудира на изневерувањето на нејзиниот поранешен партнер Жерар Пике, поранешниот фудбалер не престанува да реагира на прозивката.

Овојпат на Пике му пречеше новинарот Жорди Мартин кој откри некои детали од неговиот живот и отворено ја поддржа Шакира.

– Мојот најдобар пријател ме гледа – напиша тој на Твитер.

Новинарот сподели скриншот од сторито на Инстаграм на која ги сподели своите написи за Џерард и Шакира, во која можете да видите како Пике ги прегледал неговите сториња.

Тогаш во коментар се огласи поранешниот фудбалер и му порача:

„Остави ја дрогата. Кокаинот е лош за тебе”.

На тоа новинарот одговори со подолг коментар, а потоа го избриша неговиот одговор.

– Јас не те тагнувам а ти реагираш. Продолжуваш да ги гледаш моите приказни. Тебе те мрази половина свет. Можеби има нешто што ве загрижува и не сакате да излезе тоа на површина? Дали вие и вашата нова девојка ќе добиете повеќе слава вака? – пишуваше во избришаниот коментар.