ПОГЛЕДНЕТЕ ГО КРАТКИОТ ФУСТАН НА СОПРУГАТА НА РОНАЛДО ЗА КОЈ И СЕ ЗАКАНУВА КАЗНА: Џорџина го прекрши законот, еве колку ќе треба да плати (ФОТО)

Георгина Родригез е во неволја доколку го продолжи стилот на облекување во земјата каде што е сега.

Невенчаната сопруга на Кристијано Роналдо сака да се облекува привлечно што е соодветно за повеќето земји, но не и за Саудиска Арабија.

Во 2019 година во Ријад беше усвоен „законот за пристојност“. Меѓу другото, се препорачува „ширба облека која покрива се од лактот до глуждот“.

А што прекрши Џорџина? Таа неодамна беше на вечера со Кристијано Роналдо каде облече тесен фустан кој дефинитивно не одговара на сите овие правила. За тоа пишува шпанскиот Марк.

Погледнете ја фотографијата која предизвика бура од реакции:

Џорџина Родригез

Што се однесува до казните, веруваме дека нема да бидат проблем да ја платат познатата двојка. Имено, првата казна за ваков прекршок е 25 евра, а следната 50 евра.

Кристијано Роналдо за една година од договорот со Ал Наср добива 200.000.000 евра.