Погледнете каков аутфит искористи ќерката на Здравко Чолиќ за да привлече внимание на престижното доделување (ФОТО)

Ќерката на Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ, ги покажа своите фотографии од MAC наградите.

Ќерката на Здравко Чолиќ , Уна Чолиќ , беше една од многуте кои оваа недела пристигнаа во Штарк Арената во Белград за музичките награди MAC.

Првата вечер на доделувањето на наградите сите присутни мораа да дојдат во црна облека, а на ова се придржуваше и ќерката на Чолиќ.

Уна облекла црн фустан со шлиц на ногата и длабоко деколте, а се покрила со црна јакна за да не и е ладно. На усните ставила црвен кармин, а не беше возможно да не се забележи на трибините каде од кутијата го следеше доделувањето на наградите.

„Секогаш со стил“, „Вистинска убавина“, ѝ напишаа некои следбеници.

Иако Здравко ја штитеше од очите на јавноста и приватниот живот го чуваше само за себе, што сака да го прави и сега, Уна го сака вниманието и ужива во вниманието на своите следбеници кои имаат над 40 илјади на Инстаграм.

Иако нејзиниот татко не е многу среќен поради тоа, таа често ги почестува своите следбеници со предизвикувачки фотографии, а облините сака да ги истакнува во модните комбинации.

Чолиќ ја имаше Уна со сопругата Александра со која е во брак од 2001 година, а парот покрај неа ја има и помалата ќерка