Погледнете ја снимката од тепачката меѓу кошаркарите на Партизан и Црвена звезда пред третиот натпревар од финалето на АБА лигата

ВИДЕОТО MOЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ➡️ ТУКА.

Безбедносните камери покажаа дел од скандалозната ситуација од ходникот на Арената

Голем скандал се случи во Арената кога при минување на кошаркарите на Звезда и Партизан дојде до скандал и тепачка меѓу Џејмс Нанели и Стефан Лазаревиќ.

Кошаркар на Партизан удрил во кошаркар на Звезда и му нанел тешки повреди, што се гледа и на фотографијата која ја објави Црвена звезда , која објави и соопштение во кое бара Нанели да биде суспендиран од АБА лигата .

Од друга страна, АБА лигата отворено објави дека испратила делегат, но дека не е одговорна за она што се случува надвор од теренот .

Телеграф ексклузивно дошол до снимки од безбедносните камери, каде е прикажан дел од тепачката.

На снимката не се гледа самиот старт, но се гледа дека Нанели замавнал во правец на Лазаревиќ, како и дека подоцна кошаркарот на Звезда фрла по него, го соборува на земја, но потоа пристигнуваат други играчи на Партизан и Звезда. и да спречи понатамошен конфликт и да ги одвои конфликтните играчи.

Погледнете како изгледаше во видеото на почетокот на текстот.