ПОТРЕСНИ СЦЕНИ НА МЕСТО НА ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО БЕЛГРАД: Сопругата на починатиот возач на автобус избезумена плаче и го бара својот маж (Видео)

0

Возачот на автобусот ГСП Белград од линијата 56 загина вчера вечер додека возел. Возило кое било надвор од контрола удрило во две патнички автомобили и налетало на паркинг на улицата Трговачка во белградското село Жарково.

Возачот имал 61 година, а од ГСП не го соопштуваат неговиот идентитет.

Неколку патници се полесно повредени , а оштетени се и неколку автомобили паркирани на паркингот.

Бев во автобусот од другата страна на улицата, а потоа видов дека нешто се случи бидејќи дојдоа многу полициски и амбулантни возила“, изјави еден од сведоците на несреќата.

Потресни сцени се случија кога на местото на несреќата дојде семејството на починатиот возач на ГСП.

Неговата сопруга плачеше и му викаше:

„Жиле, мој Жиле, ти беше беше најдобар човек“, повторуваше несреќната жена, а потоа и се слошило, изгубила сила и паднала на тротоарот веднаш до автобусот.

Помладите членови на семејството на починатиот возач на автобусот ги извадиле работите оставени на автобуското седиште – патики, јакна и пешкир.