Почина актерката од серијата „Сексот и градот“: Тажната вест ја потврди семејството

Театарската и филмската актерка Линда Грават почина на 77-годишна возраст. Тажната вест ја потврди и нејзиното семејство, пренесува „Дејлимејл“.

Линда одигра бројни улоги на Бродвеј, а многумина ќе ја паметат по улогата на Сексот и градот.

Таа играше заедно со Сара Џесика Паркер во мега популарната продукција . Таа се појави во епизода од 2002 година глумејќи келнерка.