ПО ВИДЕОТО НА ГЛУШЕЦОТ КОЈ ЈАДЕ КОЛБАСИ, СОПСТВЕНИKOT ДОНЕЛ ОДЛУКА (ФОТО/ВИДЕО)

0

Затворена е продавницата во која глушецот грицкал колбас!

Да потсетиме, вчера на социјалните мрежи беше споделено видео со брзина на светлината на кое се гледа како глушец грицка колбас во предмет и ужива во неговиот вкус.

Видеото е објавено на страната Мој Белград на Инстаграм. „Џери во акција“, гласи описот на видеото кое згрози многумина. Глувците се опасни бидејќи пренесуваат треска од глувци, па разбирливо е дека глетката објавена на социјалната мрежа преплаши многумина.

глушец, колбаси

Откако видеото стана вирално, сопственикот ја затвори продавницата .

– Поради дезинфекција и контрола на штетници, продавницата ќе биде затворена до 27 ноември. Ви благодариме – се вели во известувањето на оваа продавница.

Случајни минувачи го фотографирале, а сликата е објавена на страната на Инстаграм „My_beo_grad_“.

– Брза реакција на продавачот од Видиковац – стои во описот на оваа фотографија.