ПРВИ СНИМКИ ОД ПУКАЊЕТО ВО БЕЛГРАД: На маж (40) испукал куршуми од мотор, блокирани се сите околни улици – ранетиот е изрешетан пред очите на синот

Вчера имаше пукање во населбата Калуѓерица, а еден маж е ранет во рака!

Наводно, бил застрелан маж (40), кој според неофицијални информации и е познат на полицијата.

Во меѓувреме, на Инстаграм профилот „Moj_beo_grad_“ беше објавена снимка од местото на пукањето, на која се гледа како полицајци и форензичари вршат увид.

Наводно, на пукањето сведок бил синот на ранетиот.

Неофицијално, момчето се враќало од продавница кога видело како маж на скутер им се приближува на автомобилот и го застрелал татко му.

По пукањето со возило на Итна медицинска помош тој бил пренесен во ВМА каде му биле констатирани повреди и му била укажана лекарска помош.

Според неофицијални информации, застреланиот е надвор од животна опасност. Наводно, кон него било пукано од моторот.

Акцијата Вител е во тек. Сите улици околу местото на престрелката се блокирани, а во тек е идентификација, локација и апсење на осомничениот.