ПРВО МИСЛЕВ ДЕКА Е КРАЈ НА СВЕТОТ: Регионот зборувал дека Момчило Оташевиќ ја изневерил сопругата, а ТАА ЈА ОТКРИЛА ВИСТИНСКАТА ВИСТИНА ЗА ВРСКАТА

Момчило Оташевиќ истакна дека му било тешко по разводот со колешката од Хрватска, Јелена Перчин .

Црногорскиот актер со поранешната сопруга имаше две деца, ќерката Маша и синот Јакша. 

– Кога се случи, прво помислив дека е крај на светот. Меѓутоа, кога размислив, сфатив дека можеби е подобро така и го барав најдоброто решение за децата и постапив соодветно. Немав многу време за расправа. Денеска се трудам да размислувам позитивно и да се организирам најдобро што можам во новонастанатата ситуација. Тешко е, промената е огромна, а децата сега се на прво место – изјави Оташевиќ.

„Велат дека ќерка ми личи на мене“

– Најголемо задоволство ми е престојот во Цетиње, со родителите и на море. Таму сфатив колку енергија има Маша и често се прашував колку може да трча и да скока. Мајка ми Нада и татко ми Душко ми велат дека таа е иста, дека и јас сум била таков, ако не и полош. Се трудам да ја негувам нејзината љубопитност и хиперактивност, барем два пати неделно одиме да скокаме на трамболина или да се качуваме. Постојано сме активни, ако немаме друг избор, одиме во парк да играме. Во автомобилот чувам рекети за тенис, пинг-понг и бадминтон и најмалку три топки бидејќи никогаш не знам која игра ќе им падне на памет – рекол актерот, пренесува Блиц.

Момчило Оташевиќ, Јелена Перчин

Да потсетиме, се зборуваше и дека Момчило наводно ја изневерувал Јелена со колешката Ана Урсула Најев. Сепак, хрватската актерка ги негираше обвинувањата. 

– Апсолутно не. Момо и јас сме колешки и никогаш не сме имале, ниту имаме љубовна врска. Тоа да јас сум причината за нивниот развод нема врска со вистината и здравиот разум. Тоа е меѓу луѓето кои се разведуваат и треба да ги прашате за детали. Момо има две мали деца и мислам дека затоа јавноста заслужува да ја знае вистината. Барем од почит кон сите наши соседи, ако нема почит кон нас – изјавила тогаш Јелена.