Приведени две лица, превезувале огревно дрво без документи

0

Полициски службеници од ЕВР Аеродром и Драчево, синоќа околу 20:00 часот, ги лишиле од слобода М.А.(25) од Скопје и Н.Ќ.(47) од село Страхојадица, скопско.

Од МВР инфопрмираат дека во возилото „фолксваген венто“, во кое се превезувале, биле пронајдени и одземени огревни дрва без документација.

Претходно, на улица „Сердарот“, откако ги забележале полициските службеници, двајцата го оставиле возилото и се обиделе да побегнат, но набргу биле фатени. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава