Приведен криумчар на мигранти на автопатот Гевгелија-Демир Капија

Дваесет и тригодишен жител на селото Корешница е приведен под сомнение дека се обидел на криумчари 30 мигранти. 

Министерството за внатрешни работи соопшти дека 23-годишниот И.С. е преведен вчера околу 20 часот на автопатот Гевгелија-Демир Капија, а во комбето марка „рено“ со кавадаречки таблички се пронајдени мигрантите. Возачот се обидел да понегне, но бил фател од полицијата.

Известен е јавен обвинител и по документирање на случајот, против И.С. ќе биде поднесена кривична пријава.