Принцот Вилијам со овој потег ја шокира шведската принцеза: Не знаеше што ја снајде, фотографиите од нивната средба го обиколија светот (ФОТО)

0

Среде нов скандал, кој го создаде новинарот Омид Скоби со својата нова книга, под лупа се следи секој потег на членовите на британското кралско семејство.

Сепак, тие не обрнуваат внимание на тоа, барем не јавно, исполнувајќи ги сите обврски што им се во календарот. А меѓу нив е и средбата со идната шведска кралица, принцезата Викторија и нејзиниот сопруг, принцот Даниел, кои пристигнаа да ги посетат Кејт Мидлтон и принцот Вилијам.

Нивното дружење траеше во текот на целиот ден, а она што го направи принцот Вилијам кога ги угости, брзо стана вирално на Интернет.

Принцот Вилијам, принцезата Викторија

Имено, кога пристигнале во Бакингемската палата, Вилијам срдечно ја прегрнал и бакнал принцезата Викторија, што за неа било големо изненадување, а дека не очекувала такво нешто откриле нејзините движења на телото со кои не знаела што да прави.

Членовите на кралското семејство најчесто ги пречекуваат гостите со ракување, а зошто имаат толку посебни емоции кон принцезата Викторија интересираше многумина.

На ист начин ја поздрави Викторија и Кејт Мидлтон, а истата ситуација се случи подоцна истата вечер кога заедно пристигнаа на ревијата во Ројал Алберт Хол, каде истото го направија на скалите пред стотици фанови и медиуми.

Да потсетиме, Кејт и Вилијам деновиве се во центарот на вниманието откако новинарот Омид Скоби ја објави својата книга за нив наречена „Endgame“, во која во холандска верзија ги оцрни Кејт и кралот Чарлс дека расистички зборувале за бојата на кожата на децата на принцот Хари и Меган Маркл.

Од Бакингемската палата не сакаат да ја коментираат оваа ситуација, а се чини дека тоа не им пречи премногу.