Проститутки! Цела планета зборува за потезите на фудбалерките на Аргентина: ја ставија „Златната божица“ на меѓуножјето како Емилијано Мартинез (ФОТО)

0

Фудбалерите на Аргентина ја победија селекцијата на Панама со 2:0 во Буенос Аирес, во пријателски натпревар кој во суштина беше организиран како начин за прослава на освоената светска шампионска титула на Светското првенство во Катар.

На натпреварот присуствуваше целата селекција на Аргентина која во финалето на Светското првенство во Катар ја совлада Франција.

Меси и соиграчите ги донесоа своите семејства на стадион, а сопругите на некои фудбалери покажаа дека не знаат да бидат дами на јавно место.

Имено, неколкумина од нив на чело со Мандија Мартинез, сопругата на голманот на Аргентина, го повторија скандалозниот потег од финалето на Светското првенство во Катар.

Тие како Емилијано ја ставија „златната божица“ на меѓуножјето!

Прославата на Аргентина ќе продолжи во вторник кога светските шампиони ќе го пречекаат Курасао во Сантијаго дел Естеро во уште еден пријателски натпревар.

А како тогаш ќе се однесуваат аргентинките, останува да видиме…