ПУТИН ПОЗИРАЛ ВО ЧЕВЛИ НА штикла: Вака дојде на факултет и се сликаше со студентите, фотографијата ГО ШОКИРАШЕ СВЕТОТ (ФОТО)

0

Претседателот на Русија, Владимир Путин , повторно ја шокираше јавноста , не со нова воена стратегија, туку со фактот дека при средбата и фотографирањето со руски студенти, носел чевли со високи потпетици !

Имено, Путин го посети московскиот универзитет Ломоносов и се фотографираше со студенти, на кои претходно им даваше совети за кариера, пишува Index.hr .

Откако Кремљ ја објави официјалната слика, некои веднаш забележаа дека Путин избрал чевли со високи потпетици, кои додаваат дополнителни сантиметри на неговата фигура. Оваа фотографија стана предмет на потсмев на социјалните мрежи.

„Човек со толку мала самодоверба носи штикли“, се потсмеваа корисниците на Твитер, сугерирајќи дека Путин веројатно сака да биде повисок од младите студенти.