Раста ги откри деталите за прославата на роденденот на Тара и сите ги изненади! Раперот тврди дека Ана оваа година нема да го организира роденденот на нивната ќерка, еве зошто (фото)

Стефан Ѓуриќ Раста е на црногорското приморје каде работи напорно, а сега проговори и за своите настапи, но и за ќерката Тара која ја доби од краткиот брак со пејачката Ана Николиќ.

– Многу ми се допаѓа што сум во Црна Гора, тука настапувам со години. Го сакам морето. Сакам да комбинирам работа и одмор во едно. Бев на плажа пред малку, не ги избегнувам јавните плажи, одамна сум тука и знам некои локации каде што одат помалку луѓе – изјави раперот, а потоа ја спомна ќерката Тара и зошто не ја зел тука со него.

– Секогаш поминувам некое посебно време со неа, така ќе биде и ова лето. Заедно ќе одиме на море кон крајот на летото, ова е многу динамично за неа. Ми недостига тоа – рече Раста и додаде:

– Се трудам да бидам искрен, доследен, немам никакви промени. Имам одредена почит кон неа и разговараме на пријателско ниво.

Тој прозборе и за нејзиниот роденден и кажа зошто тој ќе го организира годинава.

– Годинава ми падна да го организирам јас, лани го организираше Ана. Имам можност да се појавам од летната турнеја таму – изјави музичарот.