Роденден каков Европа не памети! Балканските ѕвезди забавуваа 1.000 луѓе! Цеца, Матиќ, Пејовиќ направија големо шоу, за тортата сè уште се зборуба (фото/видео)

Ромските прослави се сметаат за мегаломански, каде секој секогаш добро се забавува, а се чини дека домаќините често се натпреваруваат за да биде подобро и повесело.

Со оглед на тоа што Ромите се сметаат за весели и не штедат кога станува збор за славење, еден човек од Берлин во неделата организирал необична прослава на осумаесеттиот роденден на своето дете, каде што собрал половина од балканската естрада.

Доаѓањето на возраст

На прославата присуствуваа над 1.000 гости, а ги забавуваше оркестарот на Александар Софринијевиќ , а како специјални гости дојдоа најголемите балкански ѕвезди.

Семејството на славеникот вложи огромна сума за полнолетство, а за програмата ангажираа дури и познати водители, а во улога на водители беа Милан Калиниќ и Душица Јаковљевиќ .

Гостите уживаа во настапите на познати имиња од забавната музика, а прва специјална гостинка беше Вики Миљковиќ, која заедно со сопругот и поранешниот победник на „Ѕвездите на Гранд“ Нермин Ханџиќ ја подигна атмосферата на повисоко ниво.

Сите гости во луксузната сала дополнително ги воодушеви доаѓањето на Шериф Коњевиќ, кој го расплака водителот со песната „Син“.

Покрај Шериф, програмата дополнително ја збогатија гостите Саша Матиќ , Цеца Ражнатовиќ, Снежана Ѓуришиќ и Аца Пејовиќ.

Украсувањето на просторот беше магично, а присутните беа во неверување кога келнерите изнесоа џиновска торта во облик на актерката Анџелина Џоли.

Тортата изгледала како славната актерка лично да влегла во салата, па дури и се обиделе да ја отсликаат нејзината тетоважа.

Судејќи според видеата кои се појавија на социјалните мрежи, нема сомнеж дека естрадата создаде сериозно добра атмосфера каква што Европа не памети.