Роналдо покани четворица пријатели од Манчестер Јунајтед во Саудиска Арабија

Кристијано Роналдо (37) покани четворица свои поранешни соиграчи од Манчестер Јунајтед да го гледаат како игра во Саудиска Арабија.

Роналдо никогаш не успеа да се збогува со „црвените ѓаволи“ по неговото бомбашко интервју со Пирс Морган, што резултираше со раскинување на неговиот договор со заедничка согласност додека беше на Светското првенство со Португалија.
Тој сега започна нов живот на Блискиот Исток со Ал-Наср и сака некои од неговите пријатели од Олд Трафорд да го посетат, пишува The Sun.

Тие тврдат дека Роналдо е во контакт со неговите најблиски пријатели во тимот на Јунајтед, Хари Мегваер, Бруно Фернандес, Касемиро и Рафаел Варан за да се обиде да организира посета на Саудиска Арабија за да го гледа натпреварот.
И наводно ги поканил да летуваат во неговата родна Португалија, каде што гради луксузна куќа на периферијата на Лисабон.

Овде има уште неколку момци кои имаат почит кон Роналдо и беа тажни што замина, особено затоа што никогаш не успеаја да се збогуваат правилно до неговото ново место во Лисабон и во Саудиска Арабија за да го гледаат како игра“, изјави инсајдер на Јунајтед.

Роналдо се надева дека дотогаш ќе ја најде својата форма бидејќи немаше најдобар старт во Ал-Наср. Неговиот прв натпревар заврши со победа од 1:0 во лигата, но бразилскиот играч од средниот ред Андерсон Талиска го постигна победничкиот гол.

Сепак, тие потоа беа разочарувачки исфрлени од Суперкупот во четвртокот бидејќи претрпеа пораз од 3-1 на Ал-Итихад, а Роналдо допрва треба да постигне гол за својата нова екипа.