Самоуверената манекенка прави хаос на плажа – ја покажа фигурата и сите останаа без здив (ФОТО)

Американскиот модел и инфлуенсер Јасмин Сандерс (31) е во Мајами, а нејзиното појавување на плажа не можело да помине незабележано.

Сандерс медиумите ја нарекуваат и „Златна Барбика“, а славата ја стекна позирајќи за списанија како Maxim и Spots Illustrated, а работеше и како модел за бројни познати брендови како Роберто Кавали, Ралф Лорен, Булгари и многу други. Сепак, најмногу внимание доби благодарение на објавите на социјалните мрежи.

Оваа жена со извонредна убавина е родена во Германија, но се преселила во Америка со нејзината мајка. Нејзината мајка исто така била модел кога Јасмин наполнила 13 години.

Неодамна во црно бикини и проѕирна наметка ја откри својата витка фигура која се должи на редовното вежбање – кардио и трчање. Таа истакна дека се грижи за својата фигура и внимава што јаде.