Секси водителката доживеала огромна бламажа во живо: Направила скандал со Ибрахимовиќ, а сега чека бебе со маж на кој сите му се исмејуваат (ВИДЕО)

0

Најпровокативната водителка Дилета Леота доживеа невиден скандал во емисијата во живо !

За некои најубавата, но секако една од најпровокативните водителки во светот, Дилета Леота, го доживеа најголемиот скандал во досегашната кариера! Иако оваа занесна Италијанка откри повеќе отколку што треба во непријатна ситуација, широката насмевка повторно реши се!

Што се случи?

Водителката гостуваше во емисијата, а за време на гостувањето во живо во програмата беше полеана со боја. Иако сето тоа било дел од шега, Дилета сакала да му се одмазди на водителот, и да му истури истата течност. И, токму кога таа помисли дека се одмаздила, се случи тоа што не го сакаше.

Таа се лизна со високи потпетици на плочките, падна на подот од студиото, а камерата во еден момент го снимија и нејзиното меѓуножје, а видеото стана хит на сите социјални мрежи.

Доаѓаат штрковите

Леота неодамна објави дека е бремена со поранешниот голман на Ливерпул, Лорис Кариус. Таа емотивниот момент го сподели со своите следбеници на Инстаграм со порака:

“Мораме да ви кажеме нешто… Но, можеби веќе го знаевте тоа? Ќе експлодираме од радост! Јас и мојот стомак. Наскоро ќе бидеме тројца”, напишала Италијанката.

Германскиот голман моментално е член на Њукасл, каде што пристигна како слободен играч по истекот на договорот со Ливерпул, чии навивачи нема да го паметат со задоволство. Имено, во финалето на Лигата на шампионите во 2018 година против Реал Мадрид, Кариус направи две големи грешки кои директно ги чинеа „црвените“ тежок пораз.

Водителката пред тоа имаше интересен љубовен живот

Романсата со еден од најголемите турски заводници, Џан Јаман, започна набрзо откако актерот пристигна во Италија на снимањето на серијата „Сандокан“, а се поврзаа преку социјалните мрежи. Иако се појавија слики на кои изгледаат неверојатно заљубени, нивната љубовна приказна траеше кратко, иако се шпекулираше дека ги запознале семејствата со партнерот, како и дека се подготвуваат за посериозни чекори во врската. Пред тоа таа беше лудо вљубена во боксерот Даниел Скардин.

Скандалот со Златан Ибрахимовиќ

Водителката на крајот на 2020 година беше во центарот на медиумски скандал по шпекулациите дека новогодишната ноќ ја поминала со оженетиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ. Во тоа време снимале реклама за фитнес компанија, а набргу потоа јахтата на шведскиот фудбалер била видена пред Св. Тропе, каде што престојуваше и Дилета.