Селена Гомез ги изненади обожавателите: Сите останаа во шок и неверување кога таа се појави на улица во прекрасна венчаница (фото)

0

Младата пејачка и актерка Селена Гомез се трансформираше во совршена невеста додека ги снимаше сцените за третата сезона од хит серијата „Only Murders in the Building“ овој вторник во Њујорк.

Селена Гомез за време на снимањето во Њујорк

Гомез, која ја игра улогата на Мејбел Мора во серијата, ги воодушеви сите кои имаа можност да ја видат фотографијата на која е во фустан во стил на принцеза, кој го искомбинирала со долг традиционален вел и проѕирни ракавици. Популарната 30-годишна девојка носеше висечки обетки додека ја навлекуваше темната коса назад во ниска пунџа и имаше светло црвен кармин.

Селена Гомез за време на снимањето во Њујорк

Нејзините колеги Мартин Шорт и Стив Мартин се исто така вклучени во некои од сцените, давајќи им на фановите на серијата совети за иднината на приказната. Стив Мартин сподели фотографија на социјалната мрежа Твитер со Селена во венчаница, а актерката го рекреираше изгледот на татко и невеста.

Претходно во вторникот, пејачката беше забележана во друга гламурозна облека на снимањето во Њујорк, пишува Daily Mail. Таа носела елегантен длабок црн фустан и темноцрвен кармин за време на сцените со Мартин и Шорт, а во една мистериозна секвенца, Селена можела да се види како излегува од сводот додека Стив и Мартин избезумено гестикулирале покрај неа.

Селена Гомез за време на снимањето во Њујорк