СЕШТЕ НЕ ЈА ПАМЕТИ СООБРАЌАЈКАТА? Се огласија лекарите, еве каква е состојбата на поранешниот министер Баножиќ

Клиничките прегледи и направените тестови укажуваат на натамошно благо подобрување на здравствената состојба на Баножиќ – соопштија од Дирекцијата на КБЦ Осиек.

Марио Баножиќ , кој беше тешко повреден во сообраќајна несреќа во саботата кај Винковци, се уште е на одделението за интензивна нега на КБЦ Осиек и полека се опоравува од последиците од судирот.

  • Клиничките прегледи и направените тестови укажуваат на дополнително благо подобрување на здравствената состојба на господинот Баножиќ – соопштија од Дирекцијата на КБЦ Осиек.

Сепак, според неофицијални информации, поранешниот министер за одбрана се уште не се сеќава на сообраќајната несреќа , а причина за тоа е тешката траума на главата што ја добил во сударот во кој, за жал, едно лице загина.