Се соблече Теја Дора: Српската претставничка на Евровизија покажа што има – Тенка половина и силни колкови, заведува додека позира (Фото)

Направила интересна фотосесија, а сè снимила и покажала како добро се забавувала.
Претставничката на Србија на овогодинешната Евровизија Теја Дора веќе ја освојува Европа, а нејзините најнови слики, малку послободни, привлекоа големо внимание.

Бидејќи публиката е навикната да биде главно облечена „од глава до пети“ – секогаш во потемни нијанси, овој пат таа направи пресврт.

Таа го направи фотосесијата, а сè сними и покажа како добро се забавува, во многу слободна и малку поотворена креација.

Теја Дора е фотографирана како лежи на подот во шарен фустан со отворен грб – во кој јавноста првпат ја гледа.

Покрај тоа, вниманието го привлекоа и имитациите на оглавник со мини здолништето кое го носеше.

„Леле, овој стил и одговара“, „Девојко, треба да внесеш боја во животот, гледаш дека е преубава“, „Леле, таа знае да биде секси“, „Колку си убава и божествена“, „Иконична “, се само дел од коментарите.

Да потсетиме, Теодора Павловска, попозната како Теја Дора, се прослави низ цела Европа и светот со песната „Џанум“ од „Јужен ветер“, а судејќи според мрежите, оваа нејзина песна моментално е најслушана во Индија.

Причината е индискиот министер за одбрана Рајнат Синг, кој искористил дел од споменатата патека за да ја исмева локалната опозиција, пренесува „Хиндустан тајмс“.