Се шпекулира дека Моника Белучи и Тим Бартон се во врска четири месеци

Се вели дека италијанската актерка Моника Белучи и продуцентот Тим ​​Бартон тајно се забавувале четири месеци.

Двојката првпат се запознала пред 16 години, но се вели дека почнале да се забавуваат откако биле забележани на филмскиот фестивал Лумиер во Лион во октомври.

Моника (58), која беше специјална гостинка на фестивалот – на Тим (64) му ја врачи наградата „Лумиер“ за неговите достигнувања во кариерата.

Додека му беше врачена наградата, Тим рече: „Во сите наши заеднички животи, никогаш не сум почувствувал толку многу љубов како вечерва“.

Paris Match пишува дека Моника и Тим „накратко се сретнале на скалите на Палатата на фестивалите во Кан во 2006 година, но дури 16 години подоцна, зад сцената на друг фестивал, се зближиле“.

Моника е сингл откако се раздели со уметникот Николас Лефевр во 2019 година.

Таа претходно беше во брак со Винсент Касел од 1997 до 2013 година.

Поранешната манекенка го запозна Касел во 1996 година на снимањето на филмот „l’Appartement“ на Жил Мимуни.

Тие имаат две ќерки, Дева, која е родена во 2004 година и Леони, која е родена во 2010 година.

Тие беа заедно три години пред да се венчаат на церемонија во Монако, на француската ривиера.

Тим беше во врска со актерката Хелена Бонам Картер (56) од The ​​Crow, но за жал се разделија во 2014 година.

Двојката никогаш не се венчала, но биле заедно 13 години и имаат две деца: синот Били (20) и ќерката Нел (16).