Сите зјапаа во мајката на новиот играч на Мајами за време на драфтот во НБА (Фото/Видео)

0

Интересно, и таа своевремено играла и кошарка.

Хаиме Хакез Јуниор, неодамнешен член на Универзитетот UCLA, беше избран за 18-ти пик од Мајами на годинешниот драфт во НБА!

Дечкото со мексикански корени беше проектиран дека ќе заврши меѓу шампионите на Источната конференција, а она што најмногу привлече внимание кога се прочита ова име е неговата мајка.

Тоа е Анџела Хакез која исто така играше кошарка и на тој начин го запозна нејзиниот сегашен сопруг, таткото на Хаиме.

Облечена во тесен краток црн фустан, Анџела уште пред почетокот на драфтот беше предмет на коментари на социјалните мрежи, особено кога камерата ја „улови“ за време на прославите за време на драфтот.

Покрај Хаиме Јуниор, Анхел и Хаиме Сениор, тука беше и сестрата на идниот играч на Мајами Габриел која исто така се занимава со кошарка и игра на факултет.