СКАНДАЛ ВО СРБИЈА – Српски пратеник фатен како гледа “порнич” на својот мобилен телефон за време на дебатата за Косово (ВИДЕО)

Се се случуваше додека Александар Вучиќ зборуваше за голем притисок врз Србија, а самиот Звонимир Стевиќ е по потекло од Косово.

Звонимир Стевиќ, пратеник на Социјалистичката партија на Србија, за време на расправата во собранието гледал порно филм на својот мобилен телефон. На социјалните мрежи се појави видео на кое јасно се гледа екранот на неговиот телефон, пишува Нова.рс.

Иронијата е во тоа што сè се случи во текот на собраниската дебата за европскиот план за Косово, кога претседателот на Србија, Александар Вучиќ, зборуваше за големиот притисок врз Србија, а самиот Стевиќ е по потекло од Косово и Метохија.

Инаку, тој по професија е правник.

Видеото можете да го погледнете тука: