СКРШИЛ ЕДЕН РЕКЕТ, ПА ВЕДНАШ И ДРУГИОТ! Ѓоковиќ збеснал, па го истурил бесот покрај клупата – еве што го изнервирало! ВИДЕО

0

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ деновиве игра против Холгер Руне во првото коло на завршниот Мастерс во Торино.

Новак во еден момент беше толку нервозен што гневот го извади на рекетот.

Ѓоковиќ беше целосно настрана на почетокот на третиот сет, кога Руне му возврати.

Погледнете како изгледаше во приложеното видео: