Слаѓа Алегро ги осуди сите оние кои ѝ љубоморат на Прија

Александра Пријовиќ направи успех на кој многумина и’ завидуваа, особено нејзините колешки, но не и Слаѓана Драгаш попозната како Слаѓа Алегро. Познатата пејачка едноставно се налути откако Александра беше омаловажена од многумина, иако направи нешто што многумина не го направија – таа закажа неколку концерти во главните градови на регионот.

Слаѓа прво проговори за себе и за своите години, а истакна дека не крие дека наполнила 45 години:

– Не ги кријам годините, во јуни наполнив 45 години. Не знам зошто некој би ги криел своите години. Иако тоа е нивен избор и очигледно имаат некаков проблем со самите себе. Сè уште го немам тој проблем и мислам дека никогаш нема да го имам. Годините се само доказ дека сте постари, позрели. Како што рече еден мој постар колега, треба и вие да ги сакате своите борби бидејќи тие се доказ за начинот на живот, борбите и херојството. Затоа не ги кријам годините, а убаво ми изгледаат – призна пејачката која беше отворена за сè што и’ се случува на Александра Пријовиќ , која одржа три концерти во Белград, Сараево и Ниш, додека закажа дури пет концерти во Загреб:

– Не се огласив на таа тема и само напишав краток статус на моето стори. Никого не сум прозвала ниту ќе прозвам, но страшно ме нервира кога спориме нечиј успех и после нечиј вртоглав успех бараме причини зошто е тоа така. За волја на Бога! Се подаруваат билети или не се подаруваат? Зошто не можеме само да кажеме „Симнувам капа за нешто што е ултра мега квалитет“ –  рече пејачката, а потоа додаде:

– Таа е извонреден вокал и, според мене, една од најдобрите на нашата естрада. Толку многу вложување во нејзината кариера, во целата таа приказна, спотови, прекрасни песни што ги има и и’ честитам во оваа прилика. Ја повикав после концертот во Арена да им честитам и на неа и на нејзиниот менаџер. Можам да кажам само едно, браво и честитки за сите. И сакам да наполни уште 30, малку е 5, 3. За жал, суетата работи многу често, го јаде мозокот! – остро изјави Слаѓа, која упати честитки до Александра:

– Ако сте остварени и успешни, нема потреба да имате ни грам суета, да бидете несреќни што некој друг е среќен. И дека сте му лути и љубоморни што е среќен. Можам само да поддржам нечиј успех, особено нешто што е непобитно. Не можеме сега да седнеме и да разговараме зошто тоа се случило, дали тоа било Божја волја. Не, таа скокна, и нејзиниот живот, нејзиниот глас и нејзините песни. И нејзините соработници и семејството, и секоја чест за тоа. Можам само да и симнам капа –  додала Слаѓа.