Средба на Османи со Блинкен во Вилнус

0

– Шефот на дипломатијата Бујар Османи на маргините на НАТО самитот во Вилнус, Литванија, оствари куса средба со државниот секретар на САД, Ентони Блинкен.

-За време Вилнус самитот, кратка средба и со државниот секретар на САД, Ентони Блинкен. Накратко за Стратешкиот дијалог меѓу двете земји, и актуелностите поврзани со нашите европски интеграции. Разменивме мислење и за состојбите во нашиот регион, како и предизвиците во рамките на претседавањето со ОБСЕ, напиша Османи на Фејсбук.