СРЕЌЕН КРАЈ НА ПОТРАГАТА- НЕГОВИОТ ПЛАЧ ВО ДАЛЕЧИНА ГО СЛУШНА: Погледнете го моментот кога мајка си го пронашла синот кој се изгубил и талкал со часови во шумата (ВИДЕО)

0

Исплашеното момче, чие име не е објавено, исчезнало откако во средата вечерта залутало од својот дом во Буена Виста, Атлантик Сити.

Драматично видео покажува полицајци како трчаат кон момчето – облечено само во фланелна кошула и шорцеви – кое се изгуби со своето куче, црн лабрадор ретривер, во шумата во Јужен Џерси на речиси половина милја од неговиот дом.

Снимката од камерата покажува како полицајците трчаат за време на спасувањето, додека еден полицаец не вика: „Го најдов… Го имам“.

Потоа се слуша како полицаецот му вика на момчето со смирувачки тон.

„Еј другар… те најдов… добро си“.

Момчето било преплашено и се слуша како плаче и лелек: „Го изгубив чевелот… го изгубив чевелот“, додека полицаецот Иан Еми го зграпчува детето и го држи во раце пред да и го предаде на мајка си.

Потрагата започна кога момчето и неговото куче се изгубија. Мајката на момчето рече дека го слушнала плачот на нејзиниот син, но не можела да го лоцира повеќе од еден час.

Полицаецот од државата Њу Џерси, Иан Еми и мајката на момчето ги следеле звуците на гласот на момчето и набрзо успеале да го пронајдат, се вели во соопштението на државната полиција на Њу Џерси.

Исплашеното момче било потресено, но останало неповредено.

Државната полиција објави видео од драматичното спасување кое собра илјадници прегледи.

Многумина во коментарите ги пофалија полицајците за брзата акција и кучето на момчето кое никогаш не го оставило својот најдобар пријател.

„Фала му на Бога! Благодарение на државната полиција и мајката на момчето, одлична вест е тоа што е пронајден со неговото куче “, напиша едно лице.