СТИГНА НЕПРИСТОЈНА ПОНУДА! Јувентус се мачи, Влаховиќ е пред трансфер во Премиер лигата!

0

Напаѓачот би можел да ја смени средината ова лето

Српскиот репрезентативец Душан Влаховиќ дефинитивно е ѕвездата на овој летен преоден рок!

Јувентус реши да ја „истакне“ цената од 80 милиони евра за нашиот напаѓач и веднаш покажа интерес и покрај значителната сума што треба да се издвои.

Србинот не блесна оваа сезона во дресот на „старата дама“, но сите добро знаат за каков квалитетен играч се работи.

Влаховиќ постигна 14 гола на 42 натпревари, но ако се земе предвид целата ситуација во клубот и повредите со кои се справуваше Србинот, ова и не е толку лош настап.

Душан Влаховиќ
Душан Влаховиќфото: Starsport ©

Според Corriere dello Sport, Челзи е подготвен да ја плати огромната сума што ја бара Јувентус и да го реши проблемот со шпицот.

Многубројните заминувања го принудија Маурисио Покетино да се сврти кон некои атрактивни аквизиции, како што е потенцијалното доаѓање на фудбалер од Србија.

Летово ќе има големи промени во Лондон, а ќе видиме дали другите клубови ќе можат да и парираат на оваа понуда во наредните денови!