ОВА Е ПОСЛЕДНОТО СТРАШНО ВИДЕО ОД УБИЕНАТА АНАСТАСИЈА: Еве што правела кобната вечер, снимена со маж

0

Телото на несреќната Анастасија било во напредно распаѓање и било пронајдено завиткано во чаршаф и две кеси за ѓубре и „скриено“ под гранки и трева зад грмушка.

Грчката телевизија ЕРТ објави едно од последните видеа на кои наводно се гледа Анастасија Рубинска која исчезнала, а нејзиното тело е пронајдено во ров на островот Кос.

На објавената снимка, еден Бангладеш и Анастасија можат да се видат како го возат неговиот мотор во понеделникот вечерта, на 12 јуни.

Инаку, осомничен за нејзиното убиство е маж од Бангладеш (32) со кој наводно била снимена ноќта кога исчезнала. Наводно и пред тоа биле кај него дома, што го потврдил и неговиот цимер, но тој истакнал дека девојката претходно не ја видел.

Како што претходно соопштија од полицијата, таа вечерта му испратила неколку пораки на своето момче Михаил, кој прв почнал со потрагата.

Часовникот на камерата покажува 00:08:16 во вторник, но според сопственикот на куќата, часовникот оди нанапред еден час и девет минути, што значи дека вистинското време кога ја напуштиле куќата на Бангладешан е 22:59 во понеделник навечер.

Исто така, на друга снимка, два дена по злосторството, се гледа како 32-годишен маж поминува покрај истата камера, како се упатува кон местото каде што наводно била убиена 27-годишната жена и се враќа по 11 минути.

Тој е во притвор како главен осомничен, а семејството на Анастасија нагласи дека нема сомнеж дека нејзиното момче е вмешано во убиството.

Да потсетиме, телото на несреќната Анастасија било во напредно распаѓање и било пронајдено завиткано во чаршаф и две кеси за ѓубре и „скриено“ под гранки и трева зад грмушка. Оштетената била со лисици на рацете, нејзиното голо тело имало набиеници и повреда на главата, додека судскиот вештак Панајотис Котрекоспо утврдил дека се работи за гушење и насилна смрт од задушување, за која се уште не се знае дали е предизвикана од јаже или со рака.

Мобилниот телефон на Анастасија бил испратен во форензички лаборатории за дополнителна анализа која покажала дека Бангладешката ги избришала фотографиите и сите повици што ги упатувала ноќта на убиството.