Тајната на успехот на Новак Ѓоковиќ се крие во неговата природа! Еве што вели неговиот хороскоп за него и какви карактеристики поседува

Еден од најдобрите тенисери во светот, Новак Ѓоковиќ, дефинитивно е еден од најуспешните спортисти на сите времиња, а сигурно ќе остане запаметен по талентот, огромните напори и харизмата.

Србинот денес е веќе огромна инспирација за многу млади луѓе, а освен трудот и напорната работа, тука се и фактите, од астролошки аспект, кои му го обликуваа патот полн со трње, но и успех.

Новак Ѓоковиќ е роден на 22. мај 1987 година, неговиот хороскопски знак е Близнаци, а неговиот подзнак Лав. Близнаците се познати по своите комуникациски вештини, смислата за хумор и вишокот енергија што ја акумулираат преку работите што ги сакаат. Додека хороскопскиот знак Лав носи неопислива желба за успех и доминација. Токму овој Лав, според астролозите, на него му носи многу титули и освои Грен Слемови, но и лавовско срце кое сака да постигне уште повеќе. Овие квалитети дефинитивно се одразуваат кај еден од најдобрите тенисери на сите времиња.

Близнаците сакаат спорт и имаат многу умешност, особено со рацете, па хороскопот вели дека тенисот, кошарката или одбојката се одличен избор за нив. Од друга страна, Лавовите се познати по својата харизма и подготвеност да бидат во центарот на вниманието, што одлично се вклопува со харизмата на Новак Ѓоковиќ на теренот и способноста да ги инспирира и мотивира другите.

Јупитер, планетата на среќата, растот и ширењето, игра клучна улога во хороскопот на Новак Ѓоковиќ. Влијанието на Јупитер може да се види во неговите неверојатни достигнувања и рушење на рекорди. Оваа планета носи среќа и ги отвора вратите за можности за успех. Новак Ѓоковиќ ги искористи овие можности и ги надмина границите кои многумина ги сметаа за недостижни!