Тешко повреден работник во Скопје

 Со тешки телесни повреди се здобило 19-годишно момче З.Љ., при извршување градежни работи на објект во изградба на подрачје на општина Центар.

Како што соопшти МВР, случајот вчера бил пријавен во СВР Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и за настанот бил известен инспектор од Државен инспекторат на труд.