„ТИ СИ ДВОЈКА ЗА НЕГО“, девојката на фудбалерот БРУТАЛНО ја исмеваа на мрежите: Еве што им „пречело“ кај неа, а таа е ПРЕУБАВА

Силеџиството на социјалните мрежи, во вид на остри коментари, за жал е проблем кој постојано е актуелен. На такви негативни реакции беше изложена девојката на фудбалерот на Арсенал, Деклан Рајс (25). Лорен Фрајер направи драстичен потег.

Лорен Фрајер (25) поради физичкиот изглед била изложена на лавина од потсмев, па ги избришала своите профили на социјалните мрежи кои биле јавни. Таа беше мета на сурови онлајн тролови, а за прв пат беше изложена во декември минатата година кога некој од анонимен профил му кажа на нејзиното момче дека „може многу подобро“ , алудирајќи дека нема доволно убава девојка.

На фудбалерот неодамна му беше кажано дека има „ниски стандарди“ кога е во прашање изборот на девојки . Убавата Лорен и играчот на Арсенал го имаат 20-месечен син Џуд.

Лорен имаше 64.000 следбеници на Инстаграм, каде што ги избриша сите видеа и фотографии . После тоа проговори водителката на реалити ѕвездата Либерти Пул (24).

Девојката на фудбалерот брутално и се смееја на мрежите, таа направи драстичен потег

„Таа е убава, ова е лудо. Што се случи со славењето на различни типови на тело и прифаќањето како сите сме создадени поединечно. Стандардите за убавина денес се нереални и сите полудеа поради социјалните мрежи.

Ќе продолжам да зборувам за тоа додека не умрам. Време е за промени, ова не може да продолжи“, рече таа.

Сметката на мрежата Х каде што напиша дека Рајс има ниски стандарди беше прекината поради бројните негативни извештаи.

„Деклан Рајс е успешен, професионален фудбалер . Тој има убава девојка, заедно се од 17-годишна возраст. Тие се и родители на прекрасно дете. Тој е среќен и благословен“, велат тие и велат дека „критичарите“ треба да се засрамат, пишува Daily Mail.