ТОЈ БЕШЕ НАЈНАБИЛДАНОТО МОМЧЕ НА СВЕТОТ, НО СЕПАК ЖИВОТОТ НЕ ГАЛЕЛ: Погледнете само како изгледа денес (ФОТО)

0

Сега има 30 години, Ричард Сандрак се стекна со меѓународна слава во 2005 година поради неговата сила и силна градба кога беше само момче

Ричард Сандрак некогаш го добил прекарот „Малиот Херкулес“ поради неговата неверојатна сила стекната како бодибилдер како дете. Сега има 30 години, оттогаш се држи настрана од килограмите и се обидува да живее сосема поинаков начин на живот.

Поранешниот бодибилдер кој стана познат како „најсилното момче на светот“ сега живее сосема поинаков живот откако и го сврте грбот на теретаната.

Сега 30-годишниот Ричард Сандрак ја стекна меѓународната слава во 2005 година поради неговата сила и силна градба кога беше само момче. Оттогаш ги избегнува медиумите и се труди да живее далеку од очите на јавноста.

Работите станаа многу интензивни во еден момент за младиот бодибилдер познат како „Малиот Херкулес“, кој се сеќава на луѓето кои кампувале надвор од неговата куќа за да го видат, а мајката на Ричард, Лена Сандрак, еднаш рече:

– Бидејќи Ричард има многу обожаватели, треба редовно да објавуваме работи на неговата веб-страница, да правиме повеќе слики, нови видеа и вести секогаш кога ќе излезе или за неговиот нов филм, за да ги возбудиме неговите фанови.

– Имам многу такви, имам толку мејлови кои ме прашуваат: „Каде се новите слики?

Некои дури сугерираа дека зема лекови за подобрување на перформансите како стероиди. Претходниот извештај на LadBible разговараше со медицински експерти кои рекоа дека детето на негова возраст нема да може да го произведе нивото на тестостерон потребно за градење мускули како што можеше Ричард во тоа време.

– Многу луѓе ми пријдоа да ги допрат стомачните и мускулите за да проверат дали се лажни или не.

Неговата новооткриена слава значеше дека младиот Ричард заработуваше неколку илјади месечно, но тој подоцна рече дека бил контролиран од неговиот татко насилник, Павел.

Ричард мораше да јаде купишта зелена салата додека тато Павел уживаше во пица пред него. Павел бил испратен во затвор кога ја малтретирал мајката на Ричард, кога тој имал само 11 години. Ова доведе до крај на бодибилдинг кариерата на Ричард бидејќи ги прекина врските со својот татко. Ричард рече дека никогаш не бил „принуден да тренира или да прави нешто против неговата волја“, и дека сакал да им се придружи на мама и тато за вежбање кога бил помлад.

Последен пат зборуваше за медиумите во 2015 година и иако ја избегнуваше теретаната, сепак е во добра форма. Во интервју за Inside Edition, тој рече:

– Не, не кревам тегови. Ако ништо друго, стана досадно. Многу сум горд на моето минато. Тоа не е нешто што не сакам луѓето да го знаат, едноставно не сакам да бидам заглавен да живеам во него.

Фитнес- рутината на Ричард сега е многу поинаква и се состои од кардио, како и влечење, качување по скали и скејтборд, но не во иста мера како порано. Пред осум години беше објавено дека Ричард сака да стане квантен научник за НАСА, но не е јасно што направил оттогаш.