“ТОЈ ЗАВРШИ ВО ЗАТВОР!“ – Пијан маж од 150 килограми легнал врз својата мала девојка за време на расправија и за малку ќе ја убиел: “Не можев да дишам, бев многу исплашена!“

0

Пијан маж од 150 килограми завршил во затвор откако за малку ќе ја „здробил“ својата ситна девојка со својот огромен стомак при расправија и тепачка во нивната хотелска соба, пишува Daily Mail.

Само 152 сантиметри високата Шарлот Марсден (32 г.) мислела дека на момент ќе остане без воздух и била многу исплашена за својот живот кога 40-годишниот Шон Мелин ја притиснал на подот со целата тежина и и рекол: „Не може сега никаде да одиш!

Човекот, исто така, ја задушил и ја удирал девојката за време на тепачка поттикната од алкохол и дрога која траела поголем дел од ноќта.

Шарлот Марсден подоцна кажала дека мислела дека нејзиното момче е како некој вид демон со огромен стомак и дека тој ја искористил сета своја сила за да ја принуди да остане со него во хотелот Travelodge во Болтон, Манчестер.

Човекот бил осуден на три години затвор откако признал дека ја нападнал девојката и ја искористил својата сила и големина за да и наштети.

Жртвата, покриена само со крпа на себе, успеала да побегне кога човекот по нападот заспал. Имала модринки на вратот, нозете, рацете и лицето.

Шарлот Марсден и нејзиното момче

Во изјавата за полицијата, таа кажала: „Тој е навистина голем и широк, има огромен стомак. Тој знае дека е многу посилен од мене и дека се плашам од него. Не можев да дишам додека тој беше над мене. Веќе се замислив како лежам мртва на креветот облечена само во розова маица. Мислев дека ќе завршам како зелка. Беше како чудовиште, како демон. Имаше нешто чудно во неговите очи“.

Додека ме давеше, беше страшно, стискаше и ги стави неговите прсти во мојот нос. Не можев да дишам. Можев само да го молам со моите очи да престане. Мислев дека ќе умрам. Се смири дури кога почнав да го тепам. Кога бев во тоалет затоа што се чувствував слаба, тој викна: Лажеш, кучко лажеш!“, раскажала таа.

Се чувствував ужасно. Мислев дека никогаш повеќе нема да го видам мојот внук. Знаеше дека јас и мојот внук сме многу блиски, па го искористи тоа против мене. Кога конечно заминав, бев хистерична. Ноќта ја поминав со некои пријатели затоа што мислев дека ќе ме убие“, кажала видно вознемирената девојка.

Двојката се запознала со момчето за време на првиот карантин во 2020 година и, според нејзините тврдења, првично „изгледало како убаво момче“, но врската брзо станала токсична, а како што мерките за вирусот Ковид-19 се заострувале, жртвата опишала дека се чувствувала „заробена со него“.