ТРАГЕДИЈА ВО БЕЛГРАД: Камион усмрти жена на пешачки премин

Несреќата се случила на булеварот Патријархот Димитрија во Раковица.

Жена (81) загина денеска околу 12.25 часот во тешка сообраќајка во Раковица, кога во неа удрил камион пред пешачки премин.

Според информациите, несреќата се случила на булеварот Патријарх Димитрија во Раковица.

  • Камион МАН удрил во жена со предниот дел надвор од обележаниот пешачки премин. Починала на лице место – вели извор за медиумите.

Возачот на камионот има 62 години.