УБИЕН Е МЛАДИОТ РАПЕР (26): Неколку часа откако објави шокантно видео, го ликвидираа поради одмазда

Младиот рапер БТБ Севиџ (26) од Тексас е убиен во одмазднички пукање неколку часа откако објавил снимка на социјалните мрежи од крвавото место на злосторството каде неговата девојка убила разбојник.

Јавно се пофалил како неговата девојка убила лице кое се обидело да им ја ограби куќата, а мајката на раперот смета дека токму затоа и бил убиен синот.

Зад себе оставил четиригодишен син, а за грабежот што се случил во неговиот дом неколку пати зборувал пред камерите.

Тој ден во неговиот стан дошле група луѓе кои наводно сакале музички да соработуваат со него. Беше убеден дека тоа ќе му помогне во кариерата, а потоа се тргна наопаку. Кога видел што всушност се случува, и рекол на девојката да пука во крадецот кој го молел да не го прави тоа бидејќи „има деца“.

  • Навистина не ми е гајле за тебе. Ќе умреш – остро му одговори раперот, како што пишува Дејли Мејл.

Полицијата во Хјустон соопшти дека двајца мажи се обвинети за убиството на музичарот.