УЖАС! ДАЛИ ВОДАТА ГО ИСФРЛИ ОСАКАТЕНОТО ТЕЛОТО НА ПОЗНАТИОТ РЕЖИСЕР? Морничави сцени на плажа (ВИДЕО)

Полицијата пронашла тело без глава и раце на плажата Бризи Поинт во Њујорк.

 Дејли мејл сугерира дека телото било откриено две недели откако познатиот ирски режисер Рос Мекдонел (44) исчезнал од неговиот дом во Њујорк, а неговиот велосипед подоцна бил пронајден на само пет километри од плажата Бризи Поинт.

NYPD не соопшти дали осакатеното тело било исфрлено на брегот од водата или оставено на плажата. Главниот медицински преглед во градот сега се обидува да ја утврди точната причина за смртта.

Идентитетот на жртвата нема да биде соопштен додека семејството не биде известено.

Мекдонел последен пат бил виден во сабота, 4 ноември околу 20:30 часот. Добитникот на наградата Еми потоа бил виден на плажата Форт Тилден во близина на Роксбери, каде што неговиот велосипед бил пронајден заклучен три дена подоцна.

На почетокот на овој месец, пријател на исчезнатиот режисер, Џин Галерано, изјави за ирските медиуми дека Мекдонел бил на плажата, но „влегол во океанот“ пред да се изгуби.

Мекдонел, кој по потекло е од Даблин, ја освои наградата Еми во 2021 година за неговата работа на серијата „Трговија“ . Работел ширум светот, вклучително и Авганистан, Украина и Мексико, а беше номиниран за уште една награда Еми во 2018 година како режисер на документарниот филм за Си-Ен-Ен Филмс, Елиан.