ФОТО | Еве како изгледала Меланија во 1993 година пред да се омажи за Трамп – сега е јасно дали нејзината убавина е природна

Во описот на видеото стои дека се работи за реклама, Меланија Трамп навистина изгледа многу поразлично од денес, а дали тоа е само промените што ги носи времето или нешто повеќе?

Она што е забележливо е дека во коментарите преовладуваат комплиментите, па се нагласува дека таа изгледала прекрасно пред 30 години, односно нејзината природна убавина уште тогаш била забележлива .

Поранешната словенечка манекенка се уште важи за многу привлечна и убава жена која има и одличен стил на облекување. Тоа важи и за жена препознатлива по таканаречените „очи на лисицата“, како што се нарекува и естетска процедура чија цел е очите да изгледаат токму онака како што изгледаат на лицето на Меланија Трамп.

Ова е само една од работите поврзани со нејзиниот изглед, кој наводно е резултат на естетска корекција или пластична операција.

Меланија Трамп, која неодамна беше на гала забава организирана на семејниот имот Мар-а-Лаго на Флорида, во друштво на стимулот на Доналд Трамп, денес има сосема поинаков имиџ, што дополнително ја зголемува разликата меѓу неа во 90-тите и нејзиниот во 21 век.

Видеото кое беше многу забележано на социјалните мрежи беше само вовед во она што ја чека: врска и брак со контроверзниот Трамп, позицијата на првата дама на Америка и уште поголема експонираност во јавноста од онаа што ја следеше кога беше модел. Таа поголема изложеност донесе и повеќе критики, што оди рака под рака со комплименти.