ФОТО | Марија Шерифовиќ во бикини – пејачката сподели фотографија од плажа и предизвика лавина од коментари под објавата на социјалните мрежи!

Марија Шерифовиќ, која предизвика скандал во финалето на талент-шоуто „Ѕвездите на Гранд“, во своите видеа кои ги објавува на Јутјуб редовно ја снима својата мајка Верица Шерифовиќ со која поминува најмногу време и редовно и приредува изненадувања, а едно од најголемите е тоа што и купила стан во населбата во Нов Белград.

Познатата пејачка неодамна покажа како изгледа кога мајка и ќерка одат на шопинг, а сега се присети на некои заеднички спомени и сподели фотографија на социјалната мрежа Инстаграм, предизвикувајќи лавина од коментари.

Марија Шерифовиќ, која е многу приврзана за својата мајка, со своите следбеници сподели фотографија од тинејџерските денови, а таа е една од ретките фотографии на кои имаме можност пејачката да ја видиме во костим за капење. Верица и Марија уживаат на плажата, а она што сите го забележаа сите е дека победничката на Евровизија многу малку се променила. Таа го задржа младешкиот изглед, а односот со нејзината мајка, очигледно, исто така останал ист. Под објавата имаше лавина коментари од воодушевени следбеници.

Погледнете ја фотографијата ОВДЕ.