ФОТО | Најубавата тенисерка го најави Вимблдон со стил и во провокативно издание: “Слатко и вкусно…“ – погледнете!

Рејчел Штулман е ја носи ‘титулата’ како – „најсексипилната тениска инфлуенсерка во светот“. 

Во нејзината последна објава на социјалните мрежи, таа држи чинија со јагоди и тениски рекет, а оваа фотографија претставува најава за претстојниот Вимблдон кој започнува на 3. јули. 

Рејчел Штулман

Рејчел Штулман ја направила оваа фотографија во чест на овој турнир за кој се типични јагодите. Во описот на објавата таа напишала: Вимблдон е одлично искуство за мене. Овој стилизиран изглед беше забавен начин за мене да ја почитувам и ценам елеганцијата на тенисот и овој турнир“. 

Многу од нејзините обожаватели одговорија во коментарите. „Леле! Слатко и вкусно…ох, и јагодите и кремот изгледаат вкусно!“, напишал еден од нејзините обожаватели додека друг само додал: „Едноставно убаво“.