ФОТО | Новак Ѓоковиќ на романтичен начин и го честиташе роденденот на сопругата Јелена: Нејзиниот посебен ден и го разубави со моќна порака која ги воодушеви сите – погледнете!

Не е тајна дека Јелена и Новак Ѓоковиќ имаат еден од најстабилните бракови. Тие се огромна поддршка еден за друг, а не е тајна дека нивната љубов започнала во далечното минато, кога се уште биле бунтовни тинејџери.

Новак Ѓоковиќ сега покажа дека се вљубени како првиот ден додека на својата сопруга Јелена и честиташе роденден на навистина убав и романтичен начин. По тој повод, спортистот на својот Инстаграм профил сподели две фотографии со Јелена.

Погледнете ги фотографиите ОВДЕ.

На првата фотографија Новак и Јелена се бакнуваат додека седат на стебло во природа, покрај езеро или река, додека во втората се гушкаат на лулашка на песочна плажа.

37 се чувствува како рај“, напипал Новак Ѓоковиќ во описот на овие две фотографии.

Под објавата се редеа честитки и позитивни коментари, а некои напишаа дека се убедени дека Јелена е помлада.

Да потсетиме, Новак и Јелена со години се во хармоничен брак во кој имаат две деца Стефан и Тара кои секогаш привлекуваат внимание со своите настапи на турнирите.