(ФОТО) САЈМОН Кауел ги шокираше сите со изгледот на лицето, ПОВТОРНО СЕ „ИСПЕГЛАЛ“

Иако еднаш рече дека го исплашил синот претерувајќи со ботоксот и му ветил дека повеќе нема да го нанесува, очигледно е дека бил на нова корекција на лицето

Не знам што прави со лицето, но во секој случај премногу става се, коментираат следбениците. Британскиот водител, продуцент и претприемач Сајмон Кауел (63) фотографите го фотографирале во автомобил со неговата партнерка Лорен Силверман .

Тие во петокот се враќале дома од настан во Лондон, кога повторно го сликале неговото „замрзнато“ лице. Секако, тој уште еднаш ги шокираше медиумите ширум светот, а многумина потенцираа дека е непрепознатлив.

– Непрепознатливиот Кауел и неговата партнерка беа на годишниот бал „Together For Short Lives“ во Лондон, каде што собираа пари за млади луѓе чии животи се загрозени – истакнува Дејли мејл. Тие додадоа и дека Сајмон неодамна ги полни медиумските колумни поради големите промени на лицето. Ми недостасуваат изрази на лицето, велат, а неговата кожа е премногу мазна поради честите корекции на естетските хирурзи. 

Кауел не е од оние кои негираат одење на разни третмани или одење под нож. Впрочем, тој отворено зборуваше за корекциите, па во 2016 година изјави дека ги започнал третманите затоа што сакал да изгледа помладо. Тој тогаш изјавил и дека еднаш отишол толку далеку со ботоксот што го исплашил својот син, па му ветил дека повеќе нема да користи ботокс.